Portugāle ir mājvieta patiesi lieliskām pludmales ainavām ar zelta smiltīm, kas rotātas ar neticamām klintīm, klinšu veidojumiem un viļņiem, kas ideāli piemēroti sērfotājiem. Turklāt Portugālei ir arī vairākas unikālas pilsētas pludmales, kas paredzētas aktīviem cilvēkiem, attīstītas veikborda iespējas un pat Eiropas lielākā mākslīgā pludmale. Paskatieties! Un kad tas atkal būs droši, mēs aicinām jūs apmeklēt šīs vietas aktīvai pludmales atpūtai.

Castelo de Bode Dam, Santarém, Portugāle

Castanheira upe, pazīstama arī kā Lago Azul, ir viena no piecām upju pludmalēm, kas atrodas pie Castelo de Bode Dam. Pludmalē ir veikborda trošu parks, un tā ir bijusi vairāku pasaules čempionātu posmu vieta kopš 2015. gada, padarot šo par visslavenāko pludmali starp pārējām četrām:

Dornes pludmale
Aldeia do Mato River Beach pludmale
Trízio pludmale
Fernadaires pludmale

Castelo de Bode ir otrs lielākais ezers Portugālē, kas atrodas uz rietumiem no Tomāras, uz ziemeļiem no Abrantes un uz austrumiem no Vila do Rei. Tas ir mākslīgs ezers, kas atrodas Zêzere upē.

Veikbords ir galvenā aktivitāte, kas piesaista ļaudis Castelo de Bode Dam pludmalei. 2016. gada jūnijā Nautique Europe Pro/Am laikā tika izveidots pasaulē pirmais veikborda kūrorts. “Veikoborda Portugāle” misija garantē, ka veikbords ir sasniedzams un pieejams ikvienam, un vienlaikus tā padara šo reģionu un valsti par pasaules klases veikborda piekritēju un tūristu galamērķi visiem līdzjutējiem visā pasaulē.

Vai pludmales ir pieejamas visiem apmeklētājiem?
Aldeia do Mato pludmale ir vienīgā pludmale starp pārējām četrām, kas 2019. gadā ieguva “Zilo karogu” un “Pieejamo pludmales karogu” titulu, kas nozīmē, ka tai ir ierīkotas automašīnu stāvvietas, gājēju piekļuve, gājēju celiņi pludmalē un pielāgotas tualetes telpas.

Darbības un starpniecība
Veikbords: Castelo de Bode Dam ir pieci veikborda kabeļu parki, kuros cilvēkiem var būt vienkārša un droša pieredze ar šo sporta veidu. Pieci kabeļu parki atrodas Aldeia do Mato, Montes, Castanheira vai Lago Azul, Fernandaires un Trízio upes pludmalēs.
Sporta aktivitātes: ja veikbords nav tev, Castelo de Bode Dam var noīrēt kanoe vai kajaku, izmēģināt vēja sērfingu vai pedāļu laivu vai vienkārši peldēt baseinā bērnu un pieaugušo peldēšanas laukumos.
Visās piecās upju pludmalēs vasaras sezonā ir glābēji un apmeklētāju informācijas un atbalsta centri.

Live Beach Praia de Mangualde, Viseu, Portugāle

Eiropas lielākā mākslīgā pludmale atrodas Mangualdā, Portugālē. Britu žurnāls “Metro” šo pludmali uzskatīja par vienu no labākajām mākslīgajām pludmalēm Eiropā.
Tā ir vieta ar 22 500 kvadrātmetrus lielu platību, ar sālsūdens peldbaseinu un ar 6500 tonnu smiltīm, ieskaitot lielu zāles laukumu un rotaļu zonu bērniem. Mangualde Beach izklaides komanda cenšas nodrošināt jautras un atpūtas aktivitātes, kas ir ideāli piemērotas visai ģimenei.

Vai pludmale ir pieejama visiem apmeklētājiem?
Pludmalē ir automašīnu stāvvieta, pievadceļš pludmalei, ratiņkrēsls radīti priekš pārvietošanās uz zemes un ūdens tuvumā, pielāgotas tualetes telpas.

Darbības un starpniecība
Praia de Mangualde darbojas izveidota animācijas komanda, kas nodrošina jautras un atpūtas aktivitātes visām ģimenēm. Šajā vietā ģimene var piedalīties dažādās aktivitātēs, piedalīties sportiskos pasākumos un kultūras programmās.
Plašāka informācija: https://www.livebeach.pt/


Lokālā līmeņa aktivitātes

Praia de Monsaraz, Reguengos de Monsaraz, Portugāle

Izveidota Monsarašas Nautrēnu centrā un Alkveva dambja sirdī (uzcelts Gvadiānas upē), Monsarašas upes pludmalei ir lieliska infrastruktūra, nodrošinot apmeklētājiem visu nepieciešamo atbalstu. Ar zālienu un smilšu laukumiem, piknika laukumu un bērnu rotaļlaukumu, pludmalē ir peldošs peldbaseins ar bērnu un pieaugušo peldēšanas laukumu un tā ir ideāli piemērota dažādu ūdens sporta veidu (kanoe, burāšanas, ūdens slēpošanas) baudīšanai.

Monsarazas upes pludmale kopš 2017. gada ir pasludināta par vienu no pieejamākajām pludmalēm Portugālē, kas parāda, ka šī ir patiesi visiem piemērota pludmale, nodrošinot apstākļus, kas ļauj cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām baudīt šo vietu.

31. augustā Monsarašas pludmale saņēma pasākumu “SUPerar” titulu, kas apliecina viņu radītās iespējas, ka invalīdi var nodarboties arī ar ūdens sportu.

Šajā pasākumā piedalījās Portugāles sportiste Suzanna Barozu (paralimpiskā peldētāja un lielākā Portugāles medaļniece) un kanoe medaļnieks Norberto Mourão, kurš nesen izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā Paracanoe VL2 kategorijā, liekot Portugālei gūt savu virsroku šajā sporta veidā Tokijas 2021. gada paralimpiskajās spēlēs.
Šis pasākums pulcēja vietējo cilvēku grupu ar ierobežotām pārvietošanās spējām, lai trenētos SUP airēšanā Alqueva ezerā.

Valsts līmeņa darbība

Surfaddict, Portugāles Adapted Surfing asociācija

Surfaddict” oficiāli tika izveidots 2012. gada maijā un ir pirmā adaptētā sērfošanas asociācija Eiropā. Šīs apvienības mērķis bija izveidot valsts un, iespējams, visas Eiropas mēroga kustību, kas, pamatojoties uz vienkāršu principu, ļautu cilvēkiem ar invaliditāti baudīt jūru un pludmali. Tādējādi apmācot sērfošanas skolas un izveidojot lielu brīvprātīgo kustību starp sērfošanas kopienām, lai veicinātu sērfošanas praksi šajā iedzīvotāju segmentā. Viņi ir apņēmušies pārveidot sporta kontekstu tā, lai ikviens, neskatoties ne uz kādām grūtībām, varētu to izbaudīt – ratiņkrēsls nevarēja būt iemesls tam, lai kāds neizbaudītu viļņus.

Galvenie mērķi:

  • Aicināt cilvēkus ar invaliditāti uz pludmali un palīdzēt viņiem gūt aizraujošu pieredzi sērfošanā pa viļņiem, uzlabojot pašcieņu, pilnveidojot sociālās prasmes un veselīgu darba veicināšanu.
  • Palielināt pašvaldību ierēdņu un plaša mēroga iedzīvotāju informētību par iedzīvotājiem ar invaliditāti un nepieciešamību radīt viņiem pieejamību un līdzdalību šajos sporta veidos.

2019. gada vasaras laikā vairāk nekā 1500 cilvēkiem ar invaliditāti visā Portugālē tika dota iespēja sērfot, ar nenovērtējamu 500 brīvprātīgo atbalstu!

Galvenā atziņa: “Mums vienalga, vai ir grūti, tikai vai tas ir iespējams”

Plašāka informācija: https://www.surfadaptado.pt/