Ar vērienu aizvadītas pirmās BeActive Pludmales spēles, kas 17. un 18. augustā Lucavsalas atpūtas parkā un Ķīpsalā pulcēja vairāk nekā tūkstoti dalībnieku 23 sporta veidos. Gada lielākajā tautas sporta pasākumā pludmalē un uz ūdens noskaidrota arī aktīvākā ģimene, kura BeActive Ģimeņu kausa izcīņā ieguva ceļazīmi uz līdzīgu sporta pasākumu Portugālē.

Šogad pirmoreiz divās Eiropas valstīs — Latvijā un Portugālē – tiek organizētas BeActive pludmales spēles. Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) organizētās pludmales spēles notika pilsētvidē Rīgas svētku laikā, un tās klātienē apmeklēja aptuveni 4000 iedzīvotāju, viņu vidū – 1100 pieteikto dalībnieku. Spēlēs varēja iesaistīties ikviens — bez iepriekš reģistrētajiem sacensību un turnīru dalībniekiem visus sporta veidus varēja izmēģināt jebkurš interesents vai garāmgājējs.

Kā paskaidroja LSFP starptautisko programmu vadītāja Ilva Biedre, šādi tautas sporta pasākumi ar paraugdemonstrējumiem, sacensībām un aktivitātēm daudzos sporta veidos vienuviet, veido iedvesmojošu atmosfēru, iedrošinot cilvēkus sportot. “Ar Pludmales spēlēm un iesaistītajiem sporta veidiem vēlamies parādīt, ka ir iespēja būt aktīvam arī pilsētvides radītajās pludmalēs ikvienam – sākot no bērna kājas līdz seniora vecumam,” sacīja I. Biedre.

Individuālo sporta veidu sacensībās viskuplāk bija pārstāvēts skrējiens un nūjošana, peldēšana atklātā ūdenī un burāšana. Jāpiebilst, ka garākajā 3000 m peldējumā uz starta izgāja Austrālijā dzīvojošais Latvijas olimpietis Valērijs Kalmikovs. 46 gadus vecajam sportistam pludmales spēļu peldējums bija iesildīšanās, gatavojoties pārpeldēt Lamanša šaurumu.

Sporta spēlēs lielāko interesi izraisīja pludmales volejbola turnīrs, kas pulcēja 16 komandas, un pludmales tenisa turnīrs. Savukārt Ķīpsalā risinājās spraigs pludmales handbola turnīrs meitenēm, kā arī florbola sacensības un aktivitātes. Latvijas Florbola savienība spēlēs iesaistīja arī jauniešus no bērnu namiem, kā arī cilvēkus ar speciālām vajadzībām. Pludmales spēļu ietvaros notika arī ratiņtenisa sacensības, starptautisks sēdvolejbola turnīrs, para šaušanas aktivitātes.

BeActive Ģimeņu kausā 1. vietu izcīnīja un uz Portugāli dosies komanda KKGI — Kaspars Staņa, Ieva Mauliņa, Kristiāns Staņa un Gustavs Staņa. KKGI 7. un 8. septembrī piedalīsies apmaksātā līdzīgā ģimeņu sporta pasākumā, kas notiks BeActive pludmales spēļu ietvaros — projekta turpinājumā otrajās BeActive Pludmales spēlēs Portimaunā.

“Lieliska sajūta,” sacīja uzvarētāju ģimenes galva Kaspars Staņa. “Pat ja nebūtu uzvarējuši, piedzīvotās sajūtas tāpat būtu ļoti labas. Gan idejas, gan formāta ziņā brīnišķīgs un labi organizēts pasākums. Šādiem pasākumiem neapšaubāmi ir jābūt Latvijas sporta dzīvē, lai vairāk ģimeņu pievērstu fiziskajām aktivitātēm,” Staņa piebilda, ka ar nepacietību gaida turpinājumu Portugālē.

Ģimenes kausa izcīņas sacensībās bija ietverta skriešana, lēkšana, kāpšana, virves vilkšana, supošana, petanks un citi sporta elementi, ģimeniski pavadot laiku un izkustoties kopā. Komandas veidoja divi pieaugušie un divi bērni.

Uz spēlēm Latvijā ieradās arī ģimenes no projekta partnervalstīm — Spānijas, Portugāles, Igaunijas un Lietuvas.

Visiem pieejamo aktivitāšu vidū lielāko interesi izraisīja Latvijas Alpīnistu federācijas sarūpētā kāpšanas siena. Savukārt SUP airēšanas apmācības uz ūdens svētdienas garumā apmeklēja 200 cilvēku.

Ar lielu aizrautību trasē devās jaunie modernās trīscīņas sportisti, šaujot, peldot un skrienot, rīdzinieki ar interesi iepazina petanka spēli, krosmintonu, bet bērnu vieglatlētikas aktivitātes apmeklēja gan mazi, gan lieli. Par pārsteigumu parūpējās projekta partneri no Ungārijas, kuri bija sarūpējuši teq paraugdemonstrējumus — uz liektas formas galda vidū ar stikla barjeru spēlējot jaunu tenisa, volejbola un futbola paveidu.

Otrās BeActive Pludmales spēles risināsies 7. un 8. septembrī Portimaunas dabiskajā pludmalē Portugālē.

Daži iemesli, kāpēc tieši Portimauna Portugālē kļuvusi par pirmo BeActive pludmales spēļu mājvietu, ir: tā ieguvusi 2019. gada Eiropas Sporta pilsētas titulu, un tajā visa gada laikā notiks vairāki simti sporta pasākumu, kuriem pilsēta nodrošinās infrastruktūras un loģistikas atbalstu, kā arī pasākums tiks papildināts ar kultūras programmu.

Turklāt Portimaunai ir liela pasaules līmeņa sporta notikumu organizēšanas pieredze — pilsētā notikušas Pasaules kausa sacensības mākslas vingrošanā, pasaules čempionāts F1 ātrumlaivām, pasaules čempionāts motošosejā Superbike klasē, FIA GT1 pasaules čempionāts autošosejā, Eiropas čempionāts ūdensmotocikliem izturības klasē un citi starptautiski pasākumi.

1,5 km garajā Atlantijas okeāna pludmalē Praija da Roša, kur notiks spēles, ik gadu vasaras sezonā tiek izveidota ikdienā ikvienam pieejama sporta infrastruktūra.

Latvijā BeActive pludmales spēļu organizatore ir Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar sporta klubu SportLat un sporta veidu federācijām. Līdzfinansē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Eiropas Komisija.

SPĒĻU FOTOGALERIJAS