Divu olimpisko spēļu dalībnieks Valērijs Kalmikovs, kurš šī gada septembrī plāno piedalīties leģendārajā peldējumā pāri Lamanša šaurumam, apstiprinājis savu dalību Pludmales spēļu peldēšanas sacensībās 17. augustā.

1996. un 2000. gada olimpisko spēļu dalībnieks, daudzkārtējs Latvijas rekordists un čempions Lucavsalas atpūtas parkā startēs garākajā no sacensību programmā iekļautajām distancēm – 3000m peldējumā.  Jānorāda gan, ka šis peldējums Valērijam būs kā sprinta distance, jo 27. jūlijā Kalmikovs veica iespaidīgu peldējumu apkārt Austrālijas Great Keppel salai – 20,2 kilometrus garo distanci latvietis pieveica 4 stundās 59 minūtēs un 36 sekundēs. Tā kā līdz šim neviens sportists nav veicis oficiālu peldējumu apkārt šai salai, Valērija peldējuma rezultāts ir arī reģistrēts kā šīs salas rekords! Savukārt septembrī sportistam ir plānots peldējums no Anglijas līdz Francijai, Lamanša šaurumā, kur distances garums sasniedz pat 33km.

BeActive Pludmales spēļu programmā iekļautās peldēšanas sacensības notiks 17. augustā Lucavsalas atpūtas parkā, kur ikviens peldēšanas sporta cienītājs varēs piedalīties kādā no trim distancēm – 200m, 700m un 3000m peldējumā. 

Peldēšanas sacensību mērķis ir veicināt un popularizēt visu vecumu peldētāju, peldēšanas sporta atbalstītāju un veselīga dzīvesveida piekritēju fiziskās aktivitātes, atpūtas pie ūdens, veselības uzlabošanas un pieredzes apmaiņas iespējas, kā arī noteikt ātrākos peldētājus atklātā ūdenī.

Latvijas Peldēšanas federācija un Latvijas Sporta federāciju padome aicina ikvienu interesentu piedalīties peldēšanas sacensībās atklātā ūdenī vai citā sev interesējošā sporta veidā. Reģistrācija iespējama līdz 12. jūlijam.

Plašāka informācija par sacensībām, kā arī reģistrācija ir pieejama spēļu mājaslapā: www.pludmalesspeles.lv